Ja kõigil teistel peaks ka olema. Täiesti mõttetu tants selle ümber. Terve neetud europarlament ja siis iga õnnetu riigi seadusandjad raiskavad ilge hulga aega, vaimset ja materiaalset ressurssi absoluutselt tühiste asjade üle kemplemisele. Olgu, kuidagi peate te oma eksistentsi õigustama, aga selleks leidub ka teisi sama tühiseid asju, mille üle kaagutada, aga mis vähemalt ei TUNDU nii lollid. Ja siis tuleb kokku kutsuda veel igast ekspertkomisjonid ja muu selline, et 'pikaajalisi mõjusid vaimsele ja füüsilisele tervisele ja majanduslikele faktoritele uurida'. Kuulge, ainus asi, mis siinjuures inimeste produktiivsust ja vaimset/füüsilist tervist kahjustab, on idiootne mula kellakeeramise ümber. Ja need uuringute rahad võiks suunata tuumafüüsikasse või meditsiini või üks-kuradi-kõik kuhu mujale, millest mingitki reaalset kasu on. Keerate või mitte, seal pole mitte mingit vahet. Ja see muutustega kohanemise jutt. Kuulge, adapteerumine toimub mõlemat pidi. Kui me oleme aastaid harjunud kella keerama, siis me OLEMEGI SELLEGA KOHANENUD, ehk see on normseisund. Kui me nüüd selle ümber teeme, peame me hoopis SELLE muudatusega kohanema. Vaadates sündmuste kompleksi tervikuna, mitte isoleeritult neid kahte laupäeva ööd vastu pühapäeva. See kõik on muidugi teoreetiline, sest kellakeeramise mõju on marginaalne. Täpselt sama marginaalne kui selle tegemata jätmine. Pool ajast on nagunii liiga pime. Ülejäänud osa ajast on piisavalt valge. Ma ei viitsi vaadata päikese tõusmise ja loojumise aegu, aga see minimaalnegi mõju, mis sellel meie pimeduse/valguse harjumuspärasele tsüklile olla võiks, sumbub nagunii ära tühise ajavahemiku jooksul. 2x aastas tund vähem või rohkem uneaega on ebaoluline. Tõestage, et ei ole. Samuti keeldun ma uskumast nagu oleks selle trikitamise algpõhjusel, ehk siis sellel, et me saaks peooni paari nädala jooksul tund aega varem põllule saata (NOVEMBRIS, for that matter, ja siis ta tuleb sealt põllult ka tund aega varem ära ju, ehk summa on ikka null! Kokkuleppelise mõõtevahendiga manipuleerimine ei muuda planeedi Maa pöörlemis- ega tiirlemisperioodi) oleks praegu või üldse kunagi olnud mingi sisuline majanduslik mõju. Selle üle kraaklemisel jälle on. Kusjuures igasuguse kahtluseta negatiivne. Kasvõi (kulukamaid aspekte arvestamata) näiteks paberi maksumus, millel kogu see jama fikseeritakse. Ja paberi tootmine, teate, pole sellele neetud loodusele hea, või nii räägitakse. Nõnda ma sellest tselluloositehase jutust vähemalt aru sain.
Nii et kui te hirmsasti keerata tahate, siis keerake kellelegi taha. On palju meeldivam, (re)produktiivsem, tõestatult kasulik vaimsele/füüsilisele tervisele ja seda saab teha ilusti privaatselt, nõnda, et umbes miljon parlamentääri ei pea raiskama aega ja ressurssi selle üle diskuteerimisele (nad teevad seda juba nagunii, aga see kuulub täpselt sinna 'loll, aga mitte NII loll temaatika' valdkonda, nii et las teevad). Samamoodi kui te soovite MITTE keerata, siis on ka see teie isiklik vaba valik. Kellal on ükskõik. Minul ka.
EDIT: pean kahetsusega tunnistama, et kellakeeramisel siiski ON mõju. Majanduslik (ma arvan): TeliaTV saatekava oli pool ööd segaduses. Vaimsele tervisele: tervelt 10 minutit oli täna bussis raamatu lugemiseks liiga hämar. Raisk, see ärritas mind! Nii et kõigil, kes seda uurida tahavad, on õigus! (Yeah, right)
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment